Вопросы регламентирования рейтинговых турниров

Обсуждение спорных вопросов регламентирования турниров. Обсуждение вариантов регламентов командных, парных, блиц турниров.

Модераторы: VKachanovskyy, oksavit, IsumiSan

Правила форума
В обсуждении могут принимать все участники.
Упоминание фамилий и имен игроков запрещены.
В примерах проведенных турниров фамилии и имена организаторов, игроков и судей должны быть изменены на числовые или буквенные символы не допускающие оскорблений.

Вопросы регламентирования рейтинговых турниров

Сообщение admin » 30 июн 2016, 09:18

Друзья, предлагаю обсудить вопросы регламентирования рейтинговых турниров.
Представим себе ситуацию.
Объявлен турнир в котором распределение мест имеет принципиальное значение.
Участник А должен играть с участником Б. Участник A не желает на играть с игроком Б, так как считает для себя невыгодным возможную потерю рейтинга или призового места в турнире. Игрок А объявляет, что он заболел, уехал, нет настроения и т.д. Как прописывать в регламенте такие ситуации?
Аватар пользователя
admin
Администратор
 
Сообщений: 127
Зарегистрирован: 11 май 2011, 17:03
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 2 раз.
Пункты репутации: 37

Re: Вопросы регламентирования рейтинговых турниров

Сообщение Николай » 03 июл 2016, 21:58

Змагання проводяться згідно положення. Положення-це офіційний документ де представляє всі інтереси гравців, спорні моменти і т.д. Положення складається згідно сторони, яка проводить змагання. Відповідальність за грамотне положення повинна нести організація, яка проводить змагання. Як правило це головний судя, який має кваліфікацію та досвід проведення змагань. Всі тонкі моменти обговорюються до початку змагань і затверджуються більшою кількістю активних гравців. В положенні прописуються всі деталі: від кількості турнірів до нагородження. Решта питань які не прописані у положенні, несе відповідальність головний судя.

Для того щоб не виникло питань під час змагань: -Де мій суперник? Я прийшов, а його немає, у положенні вказуються регламент часу початку турніру.Якщо гравець не приходить до закінчення його турнірного часу, його суперник фіксує час.Судя зараховує технічну поразку.

Найважливіший момент у положенні, це нагородження та розподілення місць. При однаковій рівності очок у положенні має вказуватися система розподілення призових місць.
Основні критерії:
- коефіцієнти (Бухгольця, Бергера і т.д.);
- особиста зустріч.
У разі однакових показників робиться додатковий матч з укороченим контролем часу з 1,2 чи 3-х партій, які вказує судя.

Тому, друзі та любителі японських шахів складайте грамотне положення, щоб не виникало зайвих питань :D. У мене досвід судівства більше 10 років з шахів та шашок)
Николай
 
Сообщений: 25
Зарегистрирован: 13 май 2011, 20:45
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.
Пункты репутации: 13

Re: Вопросы регламентирования рейтинговых турниров

Сообщение IsumiSan » 05 июл 2016, 12:17

Николай, Вопрос немного в другом.
Речь идет не о том, что вообще нужно составить положение, а о том, как регулировать вполне конкретный случай (и как прописать в положении пункт, регулирующий эту ситуацию).
Еще раз опишу ситуацию: есть важный турнир (чемпионат/кубок/...) с достаточным числом туров (5-6 и выше) и хорошим подбором участников (1-3 даны, несколько старших кю).
Играют по швейцарке или Макмагону. Участник А, изначально претендующий на призы (из топ-группы) играет с себе подобными и теми, кто пробрался в топ-группу по ходу турнира.
Но затем, отыграв часть партий, отказывается играть.
Причины могут быть как не зависящие от него (заболел/семейные обстоятельства/...), так и субъективные (например, случайно проиграв некоторым низкорейтинговым игрокам, участник А подсчитал, что ни в призы он не попадет, ни рейтинга не нарастит, и решил, что ему нет смысла играть дальше).
При этом как играющий в топ-группе он своим коэффициентом (да и не только) может сильно влиять на распределение призовых мест, если изначально нет явно выраженных лидеров/лидера, которые обыгрывают всех остальных.
И выходит, что, например, Игрок Б, который не успел отыграть с Участником А до его выхода из турнира, может оказаться в более выгодной ситуации, чем игрок В, уже проигравший А - игроку Б достаются равные себе и пролезший в топ-группу более низкоранговый игрок С, набравший по ходу турнира очки с себе подобными.
А вот если бы встреча Б с А состоялась - то Б скорее всего проиграл бы А. И тогда пришлось бы Б и В далее конкурировать за призовое место в турнире. А так сейчас Б имеет меньше поражений и гарантированно обойдет В, если выиграет все оставшиеся партии.
Вопрос: как регулировать эту ситуацию и связанные с ней моменты (если в распределение мест вмешиваются коэффициенты)?
IsumiSan
 
Сообщений: 844
Зарегистрирован: 11 май 2011, 23:01
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 39 раз.
Пункты репутации: 130

Re: Вопросы регламентирования рейтинговых турниров

Сообщение Николай » 09 июл 2016, 08:00

Турнір почався. Складено положення згідно якого гравці дотримуються правил і слідують спортивному етикету. Проведено жеребкування турніру. Наприклад, перед початком чергового туру стало відомо, що один гравець відмовляється прийняти участь у подальшому турнірі ВЗАГАЛІ або у нього не виходить, то відповідно йому прочерки і В ПОДАЛЬШОМУ ВІН НЕ ПРИЙМАЄ УЧАСТЬ до кінця у змаганннях. Часто буває, що у перший змагальний день гравець не приймає (приймає) участь або в другий приймає (не приймає). Така практика відома. При цьому відомо, що він попередив головного судю або іниших учасників змагань. Якщо гравець НЕ ПОПЕРЕДИВ головного судю, що він не буде приймати участь у змаганнях до ПОЧАТКУ ЧЕРГОВОГО ТУРНІРУ і судя з ним зробив уже жеребкування, то він автоматично уже один з гравців, а його не участь у туру (заболів, не прийшов і т.д.) включається. Йому ставиться технічка поразка.

Можу поділитися досвідом з шахів, шашок. Ніколи не зустрічав, що гравець, який погодився спочатку змагань грати до кінця, потім не грав.Бували поодинокі випадки, які траплялися. Такому гравцю ставили поразку.І ніхто не з ким не сперечався. Якщо гравець приймає участь у турнірі, наприклад, в 2 дні. То він ПРИЙМАЄ УЧАСТЬ ДО КІНЦЯ турніру. Буває так, що під час турніру гравець взнає, що йому потрібно з ПОВАЖНОЇ причини ВІДЛУЧИТИСЯ (новина про похорон, температура і т.д.), то він попереджає ГОЛОВНОГО СУДЮ, що більше не прийме участь у змаганнях і якщо це можливо змагання проводяться без нього. Хоча у серйозних змаганнях (КОМЕРЦІЙНИХ, рівня ЧЕМПІОНАТІВ СВІТУ та ЄВРОПИ) такої практики немає, що гравець відмовляється від змагань і не приймає участь. Це його особисті проблеми, що у нього сталося (температура, похорон). Він уже сам вирішує грати чи не грати йому дальше. Або просто поразка. На змаганнях основна ідея-це змагатися. Якщо гравець відмовився від змагань, то він автоматично ПРОГРАВ. Все просто.

Хочу ще раз повторити минулу тему про положення. Нормальне ПОЛОЖЕННЯ враховує всі ці моменти. Тобто у ньому прописуються основні моменти участі гравців у змаганнях (я говорю рівень участі змагань-ЧЕМПІОНАТИ СВІТУ ТА ЄВРОПИ,змагання З ВЕЛИКИМ ГРОШОВИМИ ПРИЗАМИ). І тоді автоматично знімаються питання, що гравець А не хоче грати з гравцем Б, гравець А претендує на коефіцієнт гравця Б і т.д. Де смисл тоді всього? Зібралося 15 гравців потратили свій час, кошти і тут раптом у одного гравця N не виходить грати. Питання: що робити іншим 14 гравцям (7-м, 20 -м і т.д.) Ой...Думаю решті грацям абсолютно не цікаво причина чому гравець не приймає участь у змаганнях. Максимум, що він втратить це коефіцієнт. Але для гравця хорошого рівня це не проблема, він у подальшому набере коефіцієнт чи покаже свою силу у наступних змаганнях. Тому, саме просте вирішення проблеми це ТЕХІЧНА ПОРАЗКА. Решта нюансів МАЄ БУТИ ПРОПИСАНО У ПОЛОЖЕННІ. Якщо не прописано у положенні про що говорити дальше? Поразка і все.

Ну і накінець хотів сказати про таку річ, як ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ. Будьте відповідальними друзі та любителі японських шахів перед собою і перед іншими гравцями. І у вас не буде ніяких проблем. І ваш авторитет не пропаде, даже якщо ви не прийняли участь у змаганнях по якійсь причині. При цьому не підставили інших учасників змагань, головного судю і СЕБЕ в першу чергу.
Николай
 
Сообщений: 25
Зарегистрирован: 13 май 2011, 20:45
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.
Пункты репутации: 13

Re: Вопросы регламентирования рейтинговых турниров

Сообщение Николай » 06 ноя 2016, 17:09

Виникло декілька суперечних питань, які необхідно вирішити. Хоча я говорив багато раз усно. Але мене попросив написати на форумі Борис Байденко та Вікторія Ряснянська.

Перший момент: у зв'язку з частими суперечними питаннями, які виникають на змаганнях (Кубок України-2016, Одеса сьоги Опен-2016) пропоную визначати місця при однаковій кількості очок у суперників як "особиста зустріч", а тоді на другому місці коефіцієнти (Бухгольця, Бергера). Це більш правильний показник, адже при однаковій кількості очок суперник виграв свого опонента, він є більш сильнішим. Цей момент обов'язково має бути прописаний у положенні.Так прийнято у шашках та шахматах. Думаю це і відноситься до сьог.

Другий момент: гравець як правило немає бути судею. Тому, що він є гравець. І він зацікавлена особа. Іншими словами одною ж*пою на двох стільцях не можна сидіти. Або гравець грає або судить. Так прийнято у шашках та шахматах. Думаю це і відноситься до сьог.

Третій момент: якщо у положенні вказується благодійний внесок, то має вказуватися на який рахунок платити. І у положенні має бути вказано куди платити і т.д. А не бігати під час початку турніру не зрозуміло куди. Цим питанням має займатися суддя, а не гравець. Він головний. Гравці приходять грати на змагання а не бігати і шукати термінал куда заплатити. Так прийнято у шашках та шахматах. Думаю це і відноситься до сьог.
Николай
 
Сообщений: 25
Зарегистрирован: 13 май 2011, 20:45
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.
Пункты репутации: 13

Re: Вопросы регламентирования рейтинговых турниров

Сообщение admin » 10 ноя 2016, 18:25

На мою думку ви помиляєтесь. Особиста зустріч завжди враховується в останню чергу, після підрахунку всіх коефіцентів. Нескладно подивитись приклади положень в інтернеті. Їх дуже багато.

В ідеальному світі бажано щоб гравець не відволікався від власних партій на суддівськи обов'язки. На жаль у нас на цей час немає більш досвічених суддів, які б відмовились від власної участі в турнірі заради суддівства. Якщо суддівсто було на ваш погляд упереджене, будь ласка наведіть конкретний приклад .

Яке відношення до положення про тунір має номер банківського рахунку? УФС має офіційний банківський рахунок. Всі внескі сплачуються кожним учасником особісто на офіційний рахунок. Лише так можна забезпечити прозорість. Реквізити рахунку завжди можна перевірити на сайті УФС
Аватар пользователя
admin
Администратор
 
Сообщений: 127
Зарегистрирован: 11 май 2011, 17:03
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 2 раз.
Пункты репутации: 37


Вернуться в спорные вопросы регламентирования турниров

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2

cron